Vaji CBD per qen

Vaji CBD per qen
13 Nov

✅ A e dini se cfare eshte vaji i CBD❓ Ne kemi me shume se 2 vite qe e perdorim tani per qente tane dhe ia sugjerojme te gjithe miqve kete suplement teresisht natyral. CBD ose Kanabidiol eshte nja nga me shume se 80 perberesit te gjetur ne bimet e kanabisit apo kerpit. Eshte nje perberes plotesisht bimor natyral, jo-toksik,…

Read more

Pse qente germojne? 

Pse qente germojne? 
07 Jan

Ka shume arsye pse qeni mund te jete duke germuar ne oborr apo kur dilni ne natyre. Ai mund te jete duke fshehur kocka apo ushqim per t’i gjetur ato me vone. Kjo eshte nje sjellje instiktive qe vjen nga paraardhesi i tyre, ujku. Nese eshte nje dite e nxehte vere, qeni germon per te gjetur nje siperfaqe te ftohte…

Read more

Pse na lepijne qente?

Pse na lepijne qente?
07 Jan

Ka shume arsye pse nje qen mund te jete duke te lepire. Sic perdorin hunden per te njohur boten rreth tyre, gjuha i ndihmon ata per te shijuar gjerat qe ndodhen me prane. Gjithashtu si pasaardhes te ujkut, qente kane te gdhendur ne ADN shume sjellje nga ata. Shqisen e te shijuarit me gjuhe, qente e perdorin jo vetem si…

Read more

Gjuha e bishtit te qenit

Gjuha e bishtit te qenit
07 Jan

A e dini se gjuha e bishtit te qenit mund tju tregoje se si qeni ndihet? Ata komunikojne pothuajse cdo emocion te tyre me ane te gjuhes se trupit dhe bishti eshte nje pjese shume eksperesive e trupit te kanineve. Mund te dalloni nese qeni eshte i lumtur, i frikesuar, i lodhur apo alert vetem duke pare qendrimin e bishtit…

Read more

Prerja e vesheve tek qente

Prerja e vesheve tek qente
07 Jan

Prerja e vesheve ka nisur qe ne lashtesi kur njeriu filloi te perdorte qenin si nje kafshe lufte dhe mbrojtjeje. Veshet dhe bishti i qenit jane zonat kryesore ku lexohet gjuha e tyre e trupit. Nese nje qen ka frike, mund ta kuptosh shume lehte nga pozicioni i vesheve dhe i bishtit te tij. Ne fushat e betejave te jashteligjshme…

Read more

Dog Coaching Center © 2021. All Rights Reserved

× Kliko këtu për të na kontaktuar në Whatsapp