MASTERCLASS – Nje workshop 2 ditor i krijuar per ty dhe qenin tend

MASTERCLASS – Nje workshop 2 ditor i krijuar per ty dhe qenin tend

Dog Coaching Center sjell per ju dhe qenin tuaj nje eksperience te re trajnimi. MASTERCLASS eshte nje workshop 2 ditor i krijuar per profesionistet e trajnimit te qenve dhe pronaret e perkushtuar. Gjate ketij workshop-i ju do te mesoni se si te menaxhoni ne menyre efikase qenin tuaj, me teknikat tona unike. Bashke do te mesojme se si mund te…

Trajno qenin online me Dog Coaching Center

Trajno qenin online me Dog Coaching Center

Duke filluar nga 2023 Dog Coaching Center ka sjelle nje risi ne menyren se si ne Shqiperi trajnohen qente. Tani ne ofrojme nje pakete mujore trajnimi me te lire se shpenzimet mujore te kafes se mengjesit. Kjo e gjitha online nga privatesia e shtepise suaj. Jepi mundesine vetes dhe qenit per te mesuar me shume se si mund te permiresoni…

“Sindroma e Vellezerve tek qente / Littermate Syndrome”

“Sindroma e Vellezerve tek qente / Littermate Syndrome”

Littermate Syndrome ose ne shqip “Sindroma e vellezerve” ( e njohur si Sindroma e sulmit midis vellezerve) ndodh kur dy kelyshe rriten se bashku ne te njejten familje. Rritja me nje kelysh tjeter e ben te pakten njerin prej kelysheve te mos kete maturim mendor normal duke shkaktuar probleme te thella ne sjellje qe qendrojne me te gjate gjithe jetes,…

Kafshimi i sendeve në këlyshë dhe qen të rritur

Kafshimi i sendeve në këlyshë dhe qen të rritur

Për qentë, kafshimi ose përtypja e sendeve të ndryshme është instinktive, por jo gjithmonë e dëshirueshme për njerëzit për shkak të rreziqeve që i kanosen qenit e gjithashtu dëmtimit të sendeve tona. Këtu janë disa shkaqe të zakonshme dhe zgjidhje për kafshimin e padëshiruar. ⚛️ Pse qentë kafshojnë sende? Qentë e rritur e bëjnë atë për t’u qetësuar nga gjendja…

Si te prezantojme dy qen ne menyren e duhur?

Si te prezantojme dy qen ne menyren e duhur?

Nje prej deshirave me te medhaja e nje familjeje kur merr nje qen, eshte qe qeni i tyre te jete i shqerueshem me shume qenushe te tjere, dhe pjese jo me qenin e nje familjari tjeter? Ndonjehere pronaret ndodhen ne situate te veshtire kur qeni i tyre, apo tjetri me te cilin duan ta prezantojne krijon situata te sikletshme nga…

Si duhet perkedhelur nje qen?

Si duhet perkedhelur nje qen?

Tek primatet (njeriu dhe majmuni) prekja me duar eshte nje forme treguese e dashurise apo vemendjes. Ndryshe nga ne, tek kaninet (qeni, ujku) vendosja e krahut mbi trupin e tij merret si shenje dominance apo tregues qe individi i cili ka krahun mbi te eshte nje hierarki me larte. Shpesh here ndodh qe nje qen totalisht miqesor te reagoje ne…

Çfare perfaqesojne duart e tua per qenin tend?

Çfare perfaqesojne duart e tua per qenin tend?

Problemi i shume klienteve tane eshte qe qente luajne duke kafshuar duart e tyre. Gjithashtu, po keta njerez kane qene ata qe i kane mesuar qenit te tyre qe nga koha kur ishin kelyshe se duart e tyre ishin burim loje, dashurie dhe ekzaltimi. Menyra se si ti e rrit kelyshin tend ka nje efekt afatgjate ne sjelljen e tij.…

A behet qeni im xheloz?

A behet qeni im xheloz?

Shpesh ne biseda me kliente hapet tema e xhelozise qe qente ndjejne me njeri-tjetrin kur pronari perkedhel nje qen tjeter, apo kur dy njerez perqafohen dhe qeni hyn furishem midis ose leh per te marre vemendjen ne ate moment emocional. Njerezit shpesh shohin situata qesharake si qeni i tyre tenton te futet midis, apo ndonjehere frikesohen kur situata del jashte…

Dog Coaching Center © 2021. All Rights Reserved

× Kliko këtu për të na kontaktuar në Whatsapp