Qente dhe stina e veres

Qente dhe stina e veres
01 Jul

Shtresat e qimes se qenit luajne nje rol termoizolues per te mbrojtur temperaturen e lekures me ajrin qe krijohet midis tyre. Eshte shume e rendesishme qe nje qen te krihet shpesh, qe keto hapesira midis qimeve te jene sa me te lirshme dhe te shendetshme. Qethja shkurt me makine eleminon keto shtresa, duke hequr te gjithe aftesine mbrojtese qe qimja…

Read more

Vaji CBD per qen

Vaji CBD per qen
13 Nov

✅ A e dini se cfare eshte vaji i CBD❓ Ne kemi me shume se 2 vite qe e perdorim tani per qente tane dhe ia sugjerojme te gjithe miqve kete suplement teresisht natyral. CBD ose Kanabidiol eshte nja nga me shume se 80 perberesit te gjetur ne bimet e kanabisit apo kerpit. Eshte nje perberes plotesisht bimor natyral, jo-toksik,…

Read more

Prerja e vesheve tek qente

Prerja e vesheve tek qente
07 Jan

Prerja e vesheve ka nisur qe ne lashtesi kur njeriu filloi te perdorte qenin si nje kafshe lufte dhe mbrojtjeje. Veshet dhe bishti i qenit jane zonat kryesore ku lexohet gjuha e tyre e trupit. Nese nje qen ka frike, mund ta kuptosh shume lehte nga pozicioni i vesheve dhe i bishtit te tij. Ne fushat e betejave te jashteligjshme…

Read more

Kur duhet bere sterilizimi ose kastrimi i qenit?

Kur duhet bere sterilizimi ose kastrimi i qenit?
23 Jul

Ndermjet veterineresh se fundmi jane ngritur debate te medha se kur duhet bere sterilizimi ose kastrimi i qenit. Kastrimi i hershëm është një temë kontraversale. Disa studime të pakontrolluara kanë treguar një lidhje me kastrimin e hershëm (përpara moshës 14 muajshe) dhe disa formave të kancerit e probleme të kyçeve. Të dyja këto probleme, të kyçeve dhe kancereve që ata…

Read more

Pse qentë ngacmojnë sendet – dhe si ta ndalojmë atë

Pse qentë ngacmojnë sendet – dhe si ta ndalojmë atë
17 Jul

Qentë për ne mund të jenë pjesë e familjes, por kjo nuk do të thotë që gjithmonë janë shokët më të mirë të dhomës. Një nga ankesat më të zakonshme që ne njerëzit kemi për miqtë tanë kanin është ngacmimi i sendeve në shtëpi. Pse duhet gjithmonë të shkojnë tek këpucët e reja? Apo dokumetat e rëndësishme që keni për…

Read more

11 ushqime njerëzish që janë të pranueshme për qentë

11 ushqime njerëzish që janë të pranueshme për qentë
01 Mar

Ne i mbajmë qentë në dietën e tyre kanine, por ndonjëherë nuk rezistojmë dot që t’i japim fshehurazi ndonjë kafshatë nga ushqimet tona. Nëse do që ta shpërblesh kafshën tënde shtëpiake me një ushqim tavoline, sigurohu që ajo çfarë i jep është e shëndetshme dhe e sigurtë për sistemin e tyre tretës. Këto më poshtë janë disa ushqime njerëzish që…

Read more

Dog Coaching Center © 2021. All Rights Reserved

× Kliko këtu për të na kontaktuar në Whatsapp