Kafshimi i sendeve në këlyshë dhe qen të rritur

Kafshimi i sendeve në këlyshë dhe qen të rritur
25 Mar

Për qentë, kafshimi ose përtypja e sendeve të ndryshme është instinktive, por jo gjithmonë e dëshirueshme për njerëzit për shkak të rreziqeve që i kanosen qenit e gjithashtu dëmtimit të sendeve tona. Këtu janë disa shkaqe të zakonshme dhe zgjidhje për kafshimin e padëshiruar. ⚛️ Pse qentë kafshojnë sende? Qentë e rritur e bëjnë atë për t’u qetësuar nga gjendja…

Read more

Paguaj me keste trajnimin e qenit tend

Paguaj me keste trajnimin e qenit tend
15 Mar

Dog Coaching Center me mbeshtetjen e partnerin tone IUTE CREDIT ofron mundesi pagese me keste per te gjitha programet tona te trajnimit. IuteCredit Albania është një institucion financiar ndërkombëtar i fokusuar në dhënien e mikro kredive për nevoja konsumatore vetëm me kartën e identitetit. Për të aplikuar për kete menyre pagese është e mjaftueshme të plotësoni një pyetësor të thjeshtë…

Read more

A behet qeni im xheloz?

A behet qeni im xheloz?
03 Dec

Shpesh ne biseda me kliente hapet tema e xhelozise qe qente ndjejne me njeri-tjetrin kur pronari perkedhel nje qen tjeter, apo kur dy njerez perqafohen dhe qeni hyn furishem midis ose leh per te marre vemendjen ne ate moment emocional. Njerezit shpesh shohin situata qesharake si qeni i tyre tenton te futet midis, apo ndonjehere frikesohen kur situata del jashte…

Read more

Gjuha e bishtit te qenit

Gjuha e bishtit te qenit
07 Jan

A e dini se gjuha e bishtit te qenit mund tju tregoje se si qeni ndihet? Ata komunikojne pothuajse cdo emocion te tyre me ane te gjuhes se trupit dhe bishti eshte nje pjese shume eksperesive e trupit te kanineve. Mund te dalloni nese qeni eshte i lumtur, i frikesuar, i lodhur apo alert vetem duke pare qendrimin e bishtit…

Read more

Dog Coaching Center © 2021. All Rights Reserved

× Kliko këtu për të na kontaktuar në Whatsapp